Videolarınızı Nasıl Yönetirsiniz?

Görsele dayalı özelikle de video kanalıyla yapılan reklamların, diğer reklam tiplerinden çok daha etkili olduğu biliniyor. Youtube izleme (içerik görüntüleme) için yaygın kullanılan, ancak paylaşım için yeterince yaygınlaşamadığımız bir alan.

Youtube’u çok önemli gördüğünüz videoları depolamak ya da yakınlarınızla paylaşmak için kullanıyor musunuz? Bu alanda birçok fırsat var.İlk adımda Youtube kanalınızı oluşturmamız gerekiyor. Sonra isterseniz, bireysel ya da kurumsal sayısız videonuzu, uygurweb.com olarak sizin için hazırlayacağımız web sitenizde bir araya getirip, internetteki kimliğinizle bir arada kullanabilirsiniz.

Bugünkü konumuz; Facebook’ta kayıtlı videolarınızı tablet telefon ya da bilgisayarınıza nasıl indirir, youtube’ta açtığınız kanalınıza nasıl atarsınız? Kısa Not: Youtube’da kanal açmak çok kolay. Youtube’a giriş yaptıktan sonra, hesap ekle sekmesini tıklamanız yeterli…

Facebook'ta izlediğiniz bir videoyu kendi hesabınızdan ya da sayfalarınızda paylaşmak istiyorsanız, bunu saniyeler içinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

İşte Yöntemi…

BİLGİSAYARINIZDAN FACEBOOK'TAKİ VİDEOYU İNDİRME YÖNTEMİ

  1. İndirmek istediğiniz videonun üzerine sağ tıklayın. URL göster diyerek video adresini kopyalayın.
  2. Tarayıcınızda yeni sekme açarak kopyaladığınız adresi yapıştırın.
  3. Adreste www yazan başlangıç bölümüne "mbasic" yazın ve ENTER’a basın.
  4. Videoyu oynatın.
  5. Sağ tıklayıp ve video olarak kaydet sekmesine tıklayarak facebooktaki videoyu indirebilirsiniz.

ANDROID CİHAZINIZDAN FACEBOOK'TAKİ VİDEOYU İNDİRME YÖNTEMİ

“Snap Tube” uygulamasını cihazınıza kurun. Facebook uygulamasında indirmek istediğiniz videoyu açın ve "..." simgesine tıklayın. "Copy URL" seçeneğini tıklayın. Ekranın üzerinde beliren karta dokunduğunuzda indirme işlemi başlayacaktır.

APPLE CİHAZINIZDAN FACEBOOK'TAKİ VİDEOYU İNDİRME YÖNTEMİ

“My Media” uygulamasını cihazınıza kurun. Facebook uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoyu tıklayın. Videoyu oynattıktan sonra, önce “Paylaş”, sonra "Bağlantıyı kopyala" sekmelerine basın. “My Media” uygulamasını açın. Burada savefrom.net web sitesini açın başlangıçta kopyaladığınız adresi yapıştırın. Videoyu HD veya SD kalitesinde indirebileceğiniz seçimi yaptıktan sonra indirme işlemi başlayacaktır.

İNDİRİLEN VİDEOLARI YOUTUBE KANALINIZA YÜKLEMEK

Bu adımda önceki adımlarda cihazınıza indirdiğiniz videonuzu Youtube Kanalınıza yükleyeceğiz.

Youtube.com’a giriş yapın. Hesap Ekle, Kanalım sekmelerinde gerekli bilgileri girip kanalınızı oluşturduktan sonra simgesine ve “Video Ekle” sekmesine basın.

Videonun gizlilik seviyesini ( herkese açık, gizli, zamanlanmış, vs.) seçtikten sonra “Yüklenecek Dosyalar Seçin”. Yükleme bitince, “ Yayınla” butonuna basın. İşte bu kadar kolay.

Bundan sonra yayınladığınız video’nun adresini kopyalıp yapıştırarak sosyal medya, mail ve mesajlarınızda rahatlıkla paylaşabilir, sizin için hazırlayacağımız bireysel yada kurumsal web sitenize saniyeler içinde atabilirsiniz.

Uygurweb.com

Sizi Arayalım

Web Tasarım ve/veya Reklam Proje Teklifi almak için bilgilerinizi girin, sizi arayalım.