İyi-Kötü Sosyal Medya Reklamlarını ben de yaparım...

Facebook ve Instagram' dan herhangi bir paylaşımla sitenizin reklamını yapabilir, ziyaretçi sayısını ve gelirinizi arttırabilirsiniz. Bunu yapın! Yapın ama bahsettiğimiz o değil! Ölçmediğin şeyi bilemezsin derler. Ateşle ve Unut mantığıyla yapılan reklamlar, sadece etki çevrenizdeki kişilere ulaşır. Yani, sosyal medyada arkadaşlarınız ve/veya onların arkadaşları..

Amacınız için yeterli mi? Kuvvetle muhtemel "Hayır" diyeceksiniz! Peki daha fazlası için ne yapmalı? Geri beslemeli, sürekli gelişen, iyileşen bir döngü oluşturmalısınız. Facebook ve Instagram reklamları, Google reklamlarının üzerinde daha geniş bir veri seti üzerinde işlem yapan algoritmalar içeriyor. Önyargılarımızla kuşaltılmış olarak şimdilerde olduğundan az görülüyor, başka bir deyişle eskilerdeki gibi düşünülüyor.

Bahse girerim çoğumuz Google Adwords (yeni adıyla Google Ads) ve SEO üzerine daha fazla harcama yapmak isterseniz. Oysa gerçek artık(!!) öyle değil... Sosyal medya platformları kullanıcıları hakkında daha çok şey biliyor ve bunu reklam amaçlı kullanabiliyorlar. En taze örnek Amerikan seçimleri.. İddialar ciddiye alınacak cinsten. Cambridge Analytica'nın Facebook profilleri üzerinde Amerikan Seçimlerini etkilediği öne sürülen gücünü hafife almamak gerekir. Bkz. Kaynakça.

Hiç birşey yerinde saymadığı gibi, teknoloji de yerinde saymıyor. Teknoloji geliştiğinde alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı da hızla değiştiriyor. Değişimi hızlı kavrayanlar öne çıkıyor. Zamanı, parayı ve emeklerini doğru ve etkili değerlendiriyorlar.

Sadede gelelim... Facebook piksel kodlarını sitenize yerleştirdiğinizde, Google Analytics gibi bir ölçüm aygıtına sahip olmakla kalmayıp, bunu zamanla reklamlarınızı daha rafine ve kazanç getiren bir hedef kitlesine ulaşmakta kullanabiliyorsunuz.

Sonuç; Sosyal Medya Reklamlarını İnternet Sitenizle etkileşimli- bütünleşik ve bir arada, nasıl isterseniz öyle deyin- kullanabilirsiniz ve bu size inanılmaz fayda sağlar.. Denemesi bedava. Uygurweb müşterileri ne demek istediğimizi herkesten daha iyi biliyorlar. Çünkü kullanıyorlar. Sonuçlar ve rakamlarla ortada.

Zor zamanlarda kazanılan her kuruş değerlidir. Öğrenmek için beklemeyin. Detaylar için aramaktan çekinmeyin.Aydınlık günler ve bol kazançlar dileriz... Saygılarımızla

Uygurweb.com

Kaynakça: https://towardsdatascience.com/effect-of-cambridge-analyticas-facebook-ads-on-the-2016-us-presidential-election-dacb5462155d

Sizi Arayalım

Web Tasarım ve/veya Reklam Proje Teklifi almak için bilgilerinizi girin, sizi arayalım.