Sosyal Medya Marketing (SMM)

Markanızın imajını güçlendirmek için çeşitli reklam kampanyalarının yanında facebook, twitter, pinterest, flickr, google plus gibi sosyal medya ağlarının da etkili kullanımı gerekmektedir.

Sosyal medya paylaşımlarını etkili oldukları mecralarda hedef kitleye ulaştırmak için önceden yapılan analiz ve planlama çok önemlidir. Hedef kitlenin ve hedef kitleye göre içeriğin doğru belirlenmesi, görsellerin etkileyici ve akılda kalıcı özelliklerde ve benzersiz olması, yapılan paylaşımların sizi ve imajınızı güçlendirmesi gereklidir.

Diğer bir önemli konu ise zaman-içerik uyuşmasıdır. Yapılması gereken, doğru içeriği doğru zamanda paylaşmak ve bunun için bir zaman planlaması oluşturmaktır. Aksi taktirde sosyal medya mecralarından istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Unutmayın, gereksiz veya yersiz atfedilen içerik paylaşımları paylaşım yapanları spam adres durumuna düşürür.

Herşey tamam olduktan sonra aktifleştirilen kampanyaların dönüşüm oranlarının izlenmesi zorunludur. Bu şekilde bütçenizi doğru yere harcadığınızdan emin olabilirsiniz.

Günümüzde başta Facebook olmak üzere bazı sosyal mecralar, öğrenen ve sürekli gelişen algoritmalar ve yapay zeka kullanımı ile çok etkili sonuçlar üretiyorlar. Artık klasik pazarlama ve reklam faaliyetlerinin geri plana düştüğü, eski yöntemlerin dijital ortama taşındığı bir çağa girdiğimizi söyleyebiliriz. Tüm konularda olduğu gibi bu değişime ayak uydurabilenler ayakta kalacak, çok daha küçük efor ve maaliyetlerle sonuca ulaşabilecek, işlerini büyütebilecekler. Klasik yöntemleri ısrarla terk etmeyenlerin ise istedikleri sonuca ulaşmaları eskisinden daha zor olacak.

İnternet siteniz oluşturduktan sonra sosyal medya reklam ihtiyaçlarınıza ilişkin olarak belirli bir coğrafi bölgede yaş meslek grubu ve cinsiyet gibi faktörleri facebook ve instagram reklamları verebiliriz. Bu reklamlarla hedef kitlenizi internet sitenizi ziyaret etmeye, talep yada randevu formu doldurmaya, sosyal medya sayfalarınızı tıklamaya, sizi aramaya yada size mesaj göndermeye yönlendirebiliriz. Facebook piksel teknolojsi ile reklamlar süre geçtikçe isabet oranını arttırmakta ve daha verimli olmaktadır. Facebook, instagram reklamları bütçe kontrolü tamamen sizde olacak şekilde yönetilebilmektedir.

Biz facebook pixel, instagram business, google ads reklamlarında ve mailchimp ile geniş kitlelere ulaşmak konusunda deneyimliyiz. İşinize katkı sağlamak için sabırsızlanıyoruz. Size özel çözümlerimizi öğrenmek için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Web Tasarım ve/veya Reklam Proje Teklifi almak için bilgilerinizi girin, sizi arayalım.